Синята зона в Пловдив поскъпва и се увеличава нейния обхват – напомнят от общината. От 3-ти май на разширена територия от централната градска част ще се плаща вече по 1,50 лв за час паркиране в работните дни плюс събота. Няма да се плаща единствено в неделя и в официалните почивни дни.
Така 14-и май ще е първата събота, в която ще се плаща за паркиране в центъра. Към зоната е добавен участък от булевард „Мария Луиза“ със 113 нови платени места за паркиране, като поне три от тях ще бъдат за инвалиди. Съботното таксуване за паркиране в центъра се въвежда, тъй като безразборното спиране в първия от почивните дни е повсеместно и няма място за хората, които наистина имат нужда да свършат важна работа, обясняват от Община Пловдив. От администрацията напомнят, че в синята зона се паркира за кратко, а не за цял ден.
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите