Премиерът Бойко Борисов каза, че се е разбрал с френския държавен глава Еманюел Макрон по повод негови думи пред френско крайнодясно издание, които предизвикаха остра реакция. Снощи двамата за разговаряли по телефона и Макрон го е уверил, че никога не е критикувал български граждани и работници. Премиерът се надява на подкрепа от Макрон по важни за България въпроси.
Бойко Борисов, министър-председател: Иска да каже, че в Европа живеят много лоши хора - и французи, и българи, и немци, и всякакви, а едни кротки хора мигранти, които са идвали и остават там, ние се отнасяме към тях като към най-големите врагове. Това е искал да каже. Веднага се чухме, поправи се, разчитаме на него, сега страшна подкрепа ни трябва от Франция, особено за чакалнята за Еврозоната. Аз мисля, че той разбра за какво става въпрос и се надявам сега да ни се издължи и за Шенген, и за пакета за транспортните работници, и за чакалнята на Еврозоната - там ни е изключително важен гласът"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Омбудсманът: Година след сигналите за сексуално и физическо насилие - децата все още са в интерната във Варненци
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?