БСП ще внесе в деловодството на парламента четвъртия вот на недоверие към кабинета "Борисов".
Поводът е водната криза в Перник и провалът в екологичната политика на правителството.
От ДПС обявиха, че ще подкрепят левицата. Двете партии разполагат с общо 104 депутатски гласа. За да бъде успешен вотът обаче, се нуждае от подкрепата на 121 народни представители. Изходът му зависи от решението на партия "Воля" и на депутатите от "Атака".
Групата на Веселин Марешки ще обяви как ще гласува в сряда.
От "Атака" се задоволиха със задаването на 5 въпроса към социалистите.
Това е четвърти вот на недоверие за третия кабинет на Бойко Борисов. Предишните три бяха за провали в сферата на здравеопазването, сигурността и корупцията. Всички се оказаха неуспешни, а гласуванията завършиха с повече от 130 гласа за управляващите.
От КНСБ може да поискат отмяна на Закона за държавния служител заради настояването за плащане на осигуровки
Велислава Делчева: Дигитализацията на ТЕЛК не трябва да e бариера пред хората с увреждания
НАП за БНТ: След проверки на "Исторически парк" са били установени допълнителни задължения
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив
Продължава разследването за насилие над деца в интерната в с. Варненци, съобщиха от Апелативната прокуратура във Варна