Четири фирми са кандидати да участват в изграждането на системата за издаването на новите лични карти в България. На открито заседание специално създадената комисия от експерти в МВР разпечата офертите на кандидатите, а обществената поръчка е с предмет „Проектиране, изграждане и управление на Система за издаване на български лични документи поколение 2019”.
Издаването на новите документи за самоличност, които ще съдържат повече биометрични данни, трябва да започне през 2019 година и те отново ще бъдат за срок от 10 години. Подмяната обаче няма да е задължителна, а старите лични карти ще продължават да важат до крайния си срок на валидност.
Предстои комисията да разгледа документите, да ги оцени и да направи класиране на кандидати.
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата
Богомил Николов: Агенцията по храните трябва да контролира пазара превантивно
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души
Патриарх Даниил: Санкциите срещу руския патриарх Кирил не постигат целта си