В опит да се подобри качеството на въздуха, кметовете Париж, Мексико Сити, Мадрид и Атина обявиха стремежа си да забранят дизеловите коли в градовете си до 2025 година.
Решението беше взето след среща в Мексико. Кметовете на четирите столици съобщиха, че се ангажират да направят всичко по силите си, за да поощрят използването на електрически, водородни и хибридни автомобили. Според статистика на Световната здравна организация, три милиона души годишно умират от състояния причинени от замърсяването на въздуха.
Бръснар от Лос Анджелис предлага безплатни прически по време на Световното по футбол
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?