Медиците от педиатричната болница "Проф. д-р Иван Митев" вчера отново протестираха с искане лечебното заведение да получи специален статут. Според тях по този начин финансирането няма да зависи само от НЗОК и клиничните пътеки. Екипът настоява също да отпаднат лимитите и да се увеличат заплатите.Гости в сутрешния блок на БНТ бяха д-р Адил Кадъм и д-р Димитър Стаматов.
Двамата изразиха съжалението си, че и след вчерашния протест няма никакви резултати.
Д-р Кадъм коментира, че нямат подкрепата на властимащите, а чисто материално - няма компютърен томограф, както и много медикаменти, които трябва да бъдат осигурени по Наредба 10. Понякога става дума за медикаменти, които струват 40 лв., а липсата им застрашава детски животи. Стига се до това лекарите сами да купуват медикаменти от страни от ЕС или родители на пациенти, които на добра воля купуват 1-2 бройки в повече.
Основното е да бъде променен статутът и да паднат лимитите, допълни д-р Стаматов.
Тревожна статистика: над 80% от хората с наднормено тегло са застрашени от диабет в Бургас
85 са случаите на лаймска болест в страната до момента, каза проф. Ива Христова
От "Спаси София" настояват за законови промени за ограничаване на употребата на дрога, алкохол и вейпове сред младежите
Почина проф. Александър Янчулев – първият демократично избран кмет на София