Не ни очаква нашествие от кърлежи, пръскането е вид превенция, затова трябва хората да са внимателни, когато посещават парковете, каза началникът отдел "Паразитология" към РЗИ д-р Цезарина Илиева пред БНТ.
Хората трябва да прилагат репеленти, когато излизат на разходка, да са подходящо облечени - с по-светли дрехи.
Д-р Илиева бе категорична, че е задължително да се прави оглед на тялото, когато се приберем от разходка.
Месеците април и май са най-опасни относно охапването от кърлежи и то при децата, които играят в тревата, без да се замислят, каза още тя.
Обезпаразитяването е превенция, но не изтребва абсолютно всички кърлежи.
По-меките участъци от тялото като вратът и задколянната гънка са най-предпочитаните от кърлежите.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите