Националният военноисторически музей отвори вратите си за най-малките. В рамките на инициативата "Ден на бащата" децата можеха да се качат в кабините на най-атрактивните машини от външната експозициия на музея.
Денят на бащата в Националния военноисторически музей се проведе за осми път.
Деяна Костова - директор "Връзки с обществеността" в НВИМ: Едно събитие, което отбелязва специалната връзка между детето и бащата. Един ден, в който всичко, което се случва е споделено между детето и неговите родители.
Народни танци, лятна читалня, минифутбол и рисуване върху вода са малка част от забавляванията, които бяха подготвили организаторите за децата.
Гергина Петрова: Капват се различни цветове върху водата. Те остават на повърхостта. Направената рисунка, като с разбъркване се получават много интересни фигури се отпечатва на лист и обикновено ефектът за детето е "Уау!".
Деца и родители можеха да се качат в кабините на вертолет, ракетен комплекс и други машини от външната експозиция на музея.
Българската армия предостави част от съвременната техника, която е на въоръжение в момента за Деня на бащата.
За първи път в инициативата участва и УНИЦЕФ. Родителите можеха да получат ценни съвети за ранното детско развитие.
Над половината от гражданите на ЕС не са използвали обществен транспорт – къде се намира България?
Държавата отделя между 20 и 30 млн. евро от бюджета за помощи заради скъпите горива
София е по-мръсна и това е резултатът от фамозната битка срещу мафията, каза Борис Бонев
Срещу скъпите горива: Държавата ще компенсира хората с най-ниски доходи с по 20 евро
Трагедията в Кочани: Една година между болката и надеждата за справедливост
Война и петрол: Иран призова държавите към сдържаност около Ормузкия проток