Депутатите ще гласуват предложението на ГЕРБ за отлагане на въвеждането на ТОЛ системата за тежкотоварните автомобили.
Идеята на управляващите е техническият старт на системата да бъде през август, а платената услуга да заработи от 1 март 2020 г.
Според вносителите, така ще се даде достатъчно време за постигане на компромис между държавата и превозвачите относно размера на тарифите и обхвата на включените пътища. Ще се ограничи и възможността за появата на технически проблеми.
От БСП обаче заподозряха управляващите, че бавят въвеждането на платената услуга заради предстоящите местни избори през есента.
Никола Минчев: Този бюджет не показва реформи, а увеличава разходите за администрацията
Борислав Гуцанов, БСП: Това е преходен бюджет, но 131 гласа в парламента не бива да се пропиляват
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°