Парламентът реши на първо четене да повиши минималния размер на пенсията за осигурителен стаж и възраст на 180 лв. от 1 юли и на 200 лв. от 1 октомври 2017 година.
Решението бе прието единодушно на първо четене, като 187 депутати гласуваха „за”. Законопроектът е внесен от Министерски съвет.
Увеличението беше договорено между ГЕРБ и Обединените патриоти още по време на преговорите за съставянето на правителството. Минималната пенсия за осигурителен стаж и възраст от 161 лв. и 38 стотинки на 180 лв., е ръст с над 11 %. Със същите проценти ще се повишат минималните размери и на пенсиите за инвалидност поради общо заболяване, трудова злополука и професионална болест, както и наследствените пенсии.
Трайчо Трайков: Компании, които използват големи количества електроенергия, може да получат компенсация
Цените на горивата: Икономисти препоръчват ограничаване на потреблението
Андрей Гюров: Избираме да инвестираме в идеи, в иновации, в хората, които създават бъдещето
Представителството на ЕК отбеляза 21 години от подписването на Договора за присъединяването на България към ЕС
Левски е на победа от шампионската титла след светкавичен обрат срещу ЦСКА във Вечното дерби