Десислава Иванчева положи клетва пред Столичния общински съвет. Тя обеща да се грижи за опазването на зелените площи в квартала, да провери всички разрешения за строеж и да сезира ДАНС заради сигнали за корупция в районната администрация. Те са получени от граждани, но какво е съдържанието им, кметът не разкри.
Пред общината се събраха жители на квартала в подкрепа на Иванчева. В същото време собственици, инвеститори и строители поискаха оставката ѝ, защото според тях тя смята да води политика за решаване на проблеми с протести и напрежение.
Десислава Иванчева, кмет на р-н "Младост": "Аз работя за гражданите, ние сме заедно с гражданите и действително ще защитавам техните интереси и ще стоя зад тях и ще съм един добър адвокат. Всички, което е законово ще се спазва. Ако те имат някакво съмнение означава, че съмнение в техните документи или в начина на придобиване на земя".
Йорданка Фандъкова, кмет на София: "Ще работя с госпожа Иванчева, така както работя с всички останали кметове. Знаете много добре и в момента има кметове от различни политически сили".
Пламен Абровски: В бюджета са предвидени 170 млн. евро за земеделските производители по т. нар. иранска помощ
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра