В най-студените дни от зимата родители в София намериха начин децата им да научават нови неща, докато се забавляват. В работилници по химия децата научават как могат да превърнат желязото в мед и да създадат дим и мъгла.
Избухващ сух лед и изчезващи топчета във вода - това бяха два от опитите, които малчуганите направиха под вещото ръководство на госпожица Менделеева. За 5-годишния Явор това е първата среща с химията.
Мария
"Той много обича да се занимава, най-различни изследвания да прави. Това за него е чудесно, защото може да излезе в този студен ден, вместо да е вкъщи, да се образова в една друга насока и да му е приятно."
Опитите са едно незабравимо изживяване за децата.
Иван, 10 г.
"Най-интересното за мен беше балонът и този звук. Трябваше да сложим гайка в балона и да го надуем, да го завържем и когато се тресе, се чува странен звук."
Дани Глухарска, която всеки път влиза в ролята на госпожица Менделеева, разказва, че под формата на практически опити от рано може да се провокира интерес и любов към науката.
Дани Глухарска
"Друго е да си го направиш, да го видиш как точно се случват нещата. Не само да го слушаш, четеш. Малко или много се губи интересът, когато е само суха теория."
Всеки път в часа на госпожица Менделеева е интересно, защото опитите са различни, а наученото е безценен урок, който може да послужи в бъдеще на децата.