Детските градини във Варна работят нормално при зимни условия, съобщиха от дирекция „Образование“ в Общината. Проследява се колко деца посещават забавачките. Вчера те са били 3600, което е около 1/3 от общия брой. Това обаче е нормално по време на ученическите ваканции.
Ако родителите решат да оставят децата си вкъщи заради очакваното влошаване на метеорологичните условия, трябва да уведомят ръководството на съответната детска градина или ясла. За децата на 5 и 6 години отсъствието е допустимо само по време на ваканциите, определени със заповед на министъра на образованието.
Детските градини са осигурени с необходимото гориво. Температурата в помещенията отговаря на нормите. От дирекция „Образование“ са разпоредили при необходимост да се осигури и алтернативно отопление.
Габрово и Велико Търново обявиха обща кандидатура за Европейска столица на културата през 2032 година
Жители на видинското село Гомотарци: Дунавът от година на година става все по-плитък
Скандал в Банско: Напрежение заради спор между младежи от България и Италия (СНИМКИ)
Антимафиоти от Русе първи засекли следите на групата, произвеждала фентанил в София
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски