За първи път в Бургас хора със зрителни проблеми и напълно зрящи ще проведат “диалог на тъмно”. Срещите ще се провежда всеки ден до 22-ри февруари включително в Културен център “Морско казино”. Сесиите ще са с начален час - от 10 и от 14 часа.
В рамките на 90 минути в пълна тъмнина незрящи ще водят хора без зрителни затруднения в процес на взаимно опознаване и диалог. В тъмното участниците трябва да намерят отговорите на въпросите - “Можем ли да чуем по-добре другия, когато не виждаме?” и “Какво е светлото бъдеще на България?”.
Поради ограничения брой на местата в помещението, е необходима предварителна регистрация за участие.
Рекорден брой български плажове са с отличие "Син флаг" - какви са критериите?
Планът за устройството на Борисовата градина ще бъде преработен, съобщиха от общината
Полша е домакин на годишната конференция за възстановяването на Украйна, премиерът Радев ще участва
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
На 35 ключови кръстовища в София ще работят новите камери на КАТ с изкуствен интелект