Заместник-омбудсманът Диана Ковачева положи клетва в парламента като временно изпълняващ длъжността на национален обществен защитник. Ковачева поема поста след като Мая Манолова депозира оставката си, за да се включи в предизборната надпревара за кмет на София. Ковачева ще заема този пост до избора на нов омбудсман.
Диана Ковачева, и.д. омбудсман: Положих клетвата със съзнанието за голямата отговорност, която поемам и за важното значение на правозащитната функция на институцията на омбудсмана. Ангажирам се с това моя основна грижа да бъдат правата и свободите на гражданите.;
Коя е Диана Ковачева?
Заема поста на правосъден министър в периода 2011-2013 година и дългогодишен изпълнителен директор на националното представителство на Transparency International в България. Работи като научен сътрудник в Института за правни науки към БАН и е преподавател в Юридическия факултет на УНСС.
Завършила е право в Софийския университет „Св. Климент Охридски”. Магистър по право на Европейския съюз и съдебна система, Университет Нанси II, Франция. Доцент – доктор по международно право и международни отношения. Автор на редица статии и монографии в сферата на международното право.
Нови правила за минималната работна заплата – какво се променя от следващата година?
Приоритетите на властта до 2030 г.: Правителството прие управленската програма
След убийството в Пловдив: Държавата засилва превенцията срещу детската престъпност
С бебе и дрога в колата: Столични полицаи задържаха наркодилър в кв. "Редута" (СНИМКИ)
Приоритетите на властта до 2030 г.: Правителството прие управленската програма