Най-мащабното учение на Сухопътни войски в България за 2018 г. се провежда в Ново село. Днес е официалният, т.нар. ВИП ден. 700 войници от България, САЩ и още 6 държави-членки и партньори на НАТО със 100 единици бойна техника демонстрират способностите си на съвместния българо-американски полигон. Целта е да се повиши взаимодействието и оперативната съвместимост между съюзниците в операции за опазване на мира. Вижте повече от прякото включване на репортера ни Александър Марков.
Гости на официалния ВИП ден днес се очаква да бъдат зам.-началникът на отбраната вицеадмирал Емил Ефтимов и командирът на Сухопътни войски ген.-майор Михаил Попов. Тази година за първи път планирането, подготовката и провеждането на учението е дело на Българската армия.
Масло почти без мляко: Глобиха две български фирми, които са го предлагали на пазара
Деян Русанов и Иван Стойнев са кандидатите на България за съдии в Общия съд на ЕС
Глобиха директора на НДК за конфликт на интереси - сключила договор със сина си
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"