Започна срещата на върха на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа в единствения на Балканите научно-технологичен парк София тех парк. Домакин е президентът Росен Плевнелиев. Срещата е юбилейна, 20-та поред. Организацията е създадена през 1996 година по инициатива на България. Срещата отбелязва края на българското председателство.
Президентът Плевнелиев подчерта, че само заедно страните от Югоизточна Европа могат да се справят с предизвикателствата, пред които е изправен регионът.
Какво още каза президентът Плевнелиев, вижте във видеото.
Иван Шишков за "Хемус": Държавата не може да си позволи да събори незаконно строителство в такъв мащаб
Мартин Димитров: 75 679 души получават едновременно заплати и пенсии в бюджетния сектор
Заседание на МС: Правителството обсъжда по-висок размер на социалната пенсия за старост
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?