В Регионалната библиотека “Пенчо Славейков” във Варна за 10-а поредна година се провежда кампанията "Дни без глоби". Тя дава възможност на всички читатели, просрочили времето за връщане на книги, да направят това в определен срок без да бъдат глобени.
Според ръководството на библиотеката резултатите от инициативата са повече от добри. Благодарение на кампанията “Дни без глоби” във фонда успяват да се върнат книги, които са само в един екземпляр или са много стари издания и не могат да бъдат намерени. Глобите за всеки просрочен ден са в размер на стотинки, но много рядко се събират от читателите. По-честата практика е те да заменят книгата със сходна.
Кампанията “Дни без глоби” във варненската библиотека тази година продължава до 12-и януари.
20-годишен предизвика катастрофа с три коли в Разград, преминал на червен светофар
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района