До няколко дни се очаква да започне продажбата на електронни билети в автобусите от градския транспорт в Пловдив. Причина за поредното забавяне е поддръжката на системата от испанската фирма „Индра системас“, която предстои скоро да бъде вписана в регистъра за сервизно обслужване на апаратите.
За целта вече са предоставени необходимите документи, тъй като по закон за всеки касов апарат трябва да има осигурен сервиз. Въвеждането на електронните билети в автобусите няма да бъде рязко. Устройствата ще заработят първоначално по три от линиите – тези с номера 25, 93 и 113. Вече има интерес към продажбата на електронни карти за цялата градска мрежа.
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
Сградата на бившия Нотариат в София да стане дом за млади таланти, предлага вицепремиерът Иво Христов
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра