ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Доналд Тръмп пропусна вечерята на кореспондентите в Белия дом

Чете се за: 00:27 мин.
По света

Президентът на САЩ Доналд Тръмп отново пропусна традиционната вечеря на кореспондентите в Белия дом и отиде на митинг в щата Уисконсин.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Държавният глава похвали американският икономически растеж от 3,2 на сто, иронизира демократите, обяви 40 милиарда долара обещани инвестиции в Съединените щати на японски автогиганти и се зарече да издигне стената с Мексико.

Доналд Тръмп пропусна годишната вечеря на Асоциацията на кореспондентите в Белия дом - традиция от 1980 година. Основен оратор на церемонията обикновено е комик, но сега бе избран историк. Рон Черноу отбеляза, че отношенията между президентите и пресата са неизбежно трудни, дори и при Джордж Вашингтон, но това не е довело до вендета.

Рон Черноу- историк и писател: Джеферсън е казал, че ако трябва да избира между правителство без вестници и вестници без правителство, без колебание би предпочел последното.

Единственият президент пропуснал вечерята е Роналд Рейгън през 1981 г., когато се възстановява след опит за покушение.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?