Днес до обед всички банкомати и постерминали отказваха да работят с карти на банка ДСК. Това е причинило множество тревоги на възрастни хора, които днес получават пенсиите си. Получихме сигнали от проблеми при плащания на бензиностанции, болници и магазини. Клиентските телефонни номера също бяха блокирани. От банката подновиха картовите плащания в ранния следобед и увериха, че до края на деня ще бъдат възстановени всички блокирани суми при неуспешните плащания.
Юрий Генов - изпълнителен директор на Банка ДСК: Причината беше огромното натоварване на системата след празничните дни. На практика в днешния ден ние имаме над 100% увеличение на транзакциите, които дойдоха в картовия център на банката в сравнение с един нормален работен ден. И в един момент системата просто не се справи с това увеличение. Много съжаляваме за причинените неудобства на нашите клиенти, проблемът беше изключително технически и се надяваме, че такъв няма да се повтори.
Валя Веселинова: Потребителите трябва да бъдат разумни, да не се подлъгват по ниската цена
Симеон Караколев: Борим се да пазим износа заради шарката, а продаваме навън сиренето по 6 евро, тук го купуваме по 15-18 евро
Първият български стоманобетонен плаващ док е готов: Ще ремонтира суперяхти до 2500 тона
Не се очаква промяна в мощностите на АЕЦ "Козлодуй" заради ниското ниво на Дунав
Европа продължава да е в изгарящата хватка на лятото, захлаждане се очаква в края на седмицата