В полицията в Кюстендил е постъпил сигнал чрез телефон 112 за поставено взривно устройство в сградата на Районния съд в Кюстендил, съобщиха от ОДМВР. При извършения оглед на място, полицаите не са открили взривно устройство, не се е наложило и евакуиране от сградата.
По време на проведените издирвателни действия са задържани двама мъже, заподозрени в осъществяването на злоумишленото телефонно обаждане.
Единият е 49-годишен дупничанин, другият е 48-годишен мъж от с. Дяково, община Дупница. По случая е започнато досъдебно производство в РУ Кюстендил.
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата