Двамата руски дипломати, които в петък бяха обявени от България за "персона нон грата", вече са напуснали страната.
Дипломатите спазиха 48-часовия срок да си заминат. Това беше обещал и руският посланик в петък, когато прокуратурата на изпрати на Министерството на външните работи писма относно двама руски граждани, които са събирали информация, представляваща държавна тайна, с цел издаването ѝ на чужда държава или чужда организация.
Тогава МВнР обяви с ноти за "персона нон грата" един руски дипломат, а за "неприемлив" - член на техническия персонал на руското посолство в София.
Спор между управляващите и част от опозицията заради Закона за съдебната власт
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)