УС на Българското ядрено дружество настоява в открито писмо, партиите, регистрирани за изборите на 26 март, да включат в своите предизборни платформи реализирането на придобитото от данъкоплатците оборудване за изграждане на два блока тип ВВЕР.
В Българското ядрено дружество не приемаме изразходваните обществени средства да бъдат захвърлени с изоставянето на двата проекта за построяването на доказано чист, надежден и евтин източник на енергия, които да облагодетелства българското население и българската индустрия за десетилетия напред, пише в откритото писмо.
От организацията настояват изграждане на нови ядрени мощности от 2000 мегавата, съгласно действащата Енергийна стратегия на България до 2020 г., прозрачно и експертно.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района