Тримата граждани на Руската федерация, които са обвинени за опита за убийство на бизнесмена Емилиян Гебрев и обявени за издирване с червена бюлетина на Интерпол, все още не са качени в публичната секция на сайта на организацията.
От фирмата на Гебрев изпратиха до медиите позиция, в която питат дали обвиненията са повдигнати по имената, с които заподозрените са пребивавали в България или прокуратурата е изяснила истинските им имена чрез обмен на информация с руската прокуратура.
Повдигат и въпроса за искане от българска страна към Организацията за забрана на химическото оръжие за анализ на веществото, с което е направен опита за отравяне на Гебрев.
От "Емко" приветстват откритостта на прокуратурата по разследването и заявяват, че те също ще допринесат за тази откритост.