Министрите на финансите от ЕС решиха на днешното си заседание в Брюксел да извадят 8 страни от черния си списък с данъчни убежища.
Списъкът беше приет през декември миналата година и включва държави по света, чието данъчно законодателство и практики водят до загуби на приходи за държавите членки на ЕС. Осемте страни, които днес бяха преместени от черния в т. нар. сив списък, са Панама, Южна Корея, Обединените арабски емирства, Тунис, Монголия, Макао, Гренада и Барбадос. В черния списък остават девет страни. Заседанието на министрите на финансите беше ръководено днес за първи път от българския министър Владислав Горанов.
Владислав Горанов - министър на финансите: "Държавите все пак не изчезват от списъка, те отиват от черния към сивия и ще бъдат много внимателно наблюдавани дали ангажиментите, с които са ни убедили, че трябва да ги преквалифицираме, се спазват".
Картата на неравенството по рафтовете: Големите вериги в София са 244 и едва 3 във Видин
Хазната е загубила близо 580 милиона лева от недекларирани горива през 2024 г
"Летяха куршуми, нямаше къде да се скрием": Атентат в Сидни разтърси света в първия ден на Ханука (ОБЗОР)
Украйна се отказва от членство в НАТО в замяна на гаранции за сигурност от САЩ и Европа
С 20% по-големи кредити са изтеглили българите през първите 9 месеца на годината