В България ще заработи европейски суперкомпютър на световно равнище. Подобни центрове ще бъдат разположени и в Чехия, Финландия, Италия, Люксембург, Португалия, Словения и Испания.
По този повод министър-председателят Бойко Борисов ще приеме европейския комисар по цифровата икономика и цифрово общество Мария Габриел и ръководителя на Генерална дирекция „Свързаност" към Европейската комисия Роберто Виола.
Осемте центъра ще работят в подкрепа на европейските научни работници и ще разработват нови приложения - от създаването на лекарства, до борбата с изменението на околната среда. Стойността на целия проект е 840 млн. евро.
Наредиха детски обувки пред руското посолство в София по повод четвъртата годишнина на войната в Украйна
Бойко Василев за документалния филм "Следи по лентата": Много трудно е да направиш филм за един шедьовър
4 години война: Как България се превърна във втори дом за хиляди украински граждани?
ЦИК започва да приема документи за регистрация на партии и коалиции за участие в изборите
Президентът Илияна Йотова за войната в Украйна: Силно вярвам, че ще има примирие