ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
ГЕРБ и ИТН поставиха въпроса за ротационно...
Чете се за: 00:37 мин.
Никола Саркози влезе в затвора: Ще излежава 5-годишна...
Чете се за: 01:07 мин.
Нападнаха бивш зам. градски прокурор на София, в...
Чете се за: 02:37 мин.
Президентът Радев: Управляващите са в парализа
Чете се за: 03:30 мин.
Тройно убийство в Бургаско - 25-годишен застреля леля си,...
Чете се за: 01:07 мин.
Стабилен ли е кабинетът - Съветът за съвместно управление...
Чете се за: 00:57 мин.

ЗАПАЗЕНИ

ГДБОП разследва неправомерен достъп до деловодството на община Ловеч

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:15 мин.
У нас

ГДБОП и "Икономическа полиция" в Ловеч са започнали разследване за неправомерен достъп до деловодната система на община Ловеч, съхраняваща лични данни на граждани, съобщи БНР. Достъпът е бил осъществен от общинския съветник в Ловеч Данчо Заверджиев по време на заседанието на общинския съвет в четвъртък.

гдбоп разследва неправомерен достъп деловодството община ловеч

Според кмета на Ловеч Корнелия Маринова, достъпът до деловодната система, в която се съхраняват и лични данни на граждани, е осигурен на Заверджиев от общински служител.

"Това се доказва и от предварителните документи, които излизат, проверки от информационни системи", каза Маринова. Тя успокои, че системата е спряна, а достъпът до нея – блокиран.

"Не може към момента да има някакво притеснение, каквото и да било то, по отношение на сигурността на личните данни", обясни кметът на Ловеч.

За случая е уведомена и прокуратурата.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?