Политическа партия ГЕРБ никога не е обсъждала името на Ирина Бокова за кандидат за президент. Това коментира пред журналисти председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов относно твърдения на депутата от Реформаторския блок Гроздан Караджов.
Няма нищо вярно, никога по никакъв повод името на Ирина Бокова за бъдещ кандидат или подкрепа от ПП ГЕРБ не е стояло на дневен ред, увери Цветанов. Никога не е обсъждано и вече се поуморихме да отговаряме всеки ден на неверни твърдения, които се пускат в публичното пространство от ДСБ, коментира той. По думите му ДСБ е единственият разрушителен елемент вдясно.
Сега чувам от вас за евентуална такава номинация, каза Цветанов за Бокова. Той отбеляза, че към настоящия момент Ирина Бокова е нашият много достоен политик, който оглавява ЮНЕСКО, а българското правителство е издигнало кандидатурата й за бъдещ генерален секретар на ООН.
Цветанов каза, че от днешното изявление се е информирал за намеренията на настоящия държавен глава Росен Плевнелиев да не се кандидатира отново за поста.