В декларация от трибуната в парламента, Тома Биков атакува държавния глава заради освиркванията и скандирането от публиката снощи пред паметника на Васил Левски, по време на речта на столичния кмет Йорданка Фандъкова. Според управляващите, президентът носи отговорност за поведението на участници в шествието, което той оглави.
"Настояваме президентът да се извини за безпрецедентния гаф, в който въвлече президентската институция и по този начин подрони авторитета ѝ и я принизи до нивото на маргинална партийна агитка. Не искаме извинението на Румен Радев за себе си, а за всички онези, които пазят спомена за националните ни герои и продължават онова, което беше започнато от Левски“, заяви Биков от името на групата на ГЕРБ .
Само 7% от българите виждат САЩ като съюзник, сочи проучване на Европейския съвет за външна политика
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет