Купувачът на ЧЕЗ Гинка Върбакова е поканена утре на заседанието на комисиите по енергетика и за контрол на спец службите. На срещата са поканени енергийният министър Теменужка Петкова, Комисията за енергийно и водно регулиране, Комисията за защита на конкуренцията, Комисията по финансов надзор и ДАНС.
В "Денят започва" по БНТ депутатът от ГЕРБ и председател на Парламентарната комисия по енергетика Делян Добрев заяви, че утре в НС ще се проведе заседание на две комисии - комисията по енергетика и комисията по контрол на службите. Поканени са всички заинтересовани институции като ДАНС, ДАР, КЗК, Комисия по финансов надзор и включително самата Гинка Върбакова.
Вижте повече от разговора с Делян Добрев по-долу:
Кризата в шивашкия бранш в Русе – фабрики затварят, стотици остават без работа
"Лукойл" с позиция за България: Особеният управител да действа според законодателството
От "Да, България" настояват да отпадне задължението да се ползва от догодина софтуерът за управление на продажбите в търговските обекти
По-високи държавни такси на БАБХ: Бизнесът със сигнали за увеличение от 10 до 30 пъти
Георг Георгиев пред БНТ: Нищо за Украйна не би могло да се случи без самата нея