Няма опасност за населението и за хората, които работят в завод „Арсенал” в Мъглиж, вследствие на взрива, който стана късно снощи. Това каза главен комисар Николай Николов, директор на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” за "По света и у нас".
- Гл. комисар Николов, каква е причината за взрива?
гл. комисар Николай Николов, директор на ГД на ПБЗН
Още е рано да коментираме причината за взрива, още повече че е образувано досъдебно производство по случая. Специалистите работят.
-Колко са пострадалите?
гл. комисар Николай Николов, директор на ГД на ПБЗН
Първоначално съобщението за произшествието беше, че има пострадали хора, в това число и загинали. Нашите момчета, когато пристигат на място разбират, че не е необходима тяхната намеса, персоналът на Арсенал е свършил своята работа, но като резултат е загинал един работник на 53 г, а две жени са се отървали с уплаха. Една от тези жени е била транспортирана до болницата, там категорично е установено , че няма поражения по нея.
- Сигурно ли е, че няма опасност от други взривове?
гл. комисар Николай Николов, директор на ГД на ПБЗН
Абсолютно сигурно е, че това произшествие само по себе си не може да доведе до опасност за хората, работещи в завода и близкото населено място Мъглиж, няма опасност за населението.
- Скоро в Арсенал имаше друг инцидент, също със загинали хора,защо се повтаря тази ситгуация там?
гл. комисар Николай Николов, директор на ГД на ПБЗН
Трябва да си дадем ясна сметка, че производството е опасно. Колкото и мерки за безопасност да се предприемат, най-малката грешка може да доведе до фатални последици. Производството е такова.
- Това означава ли, че обучението на специалистите и работниците в този завод, не е на необходимото ниво?
гл. комисар Николай Николов, директор на ГД на ПБЗН
Мога да кажа само,че обучението е непрекъснат процес и трябва да се налага непрекъснато. Изключително важно е, хората,които работят с опасни вещества и материали и в опасни технологични производства, да бъдат добре подготвени, за да запазят собствения си живото и да не бъдат опасни за околните.
- В заключение, категорично да кажем - няма опасност за хората в Арсенал и Мъглиж вследствие на взирва снощи?
гл. комисар Николай Николов, директор на ГД на ПБЗН
Няма опасност,околната среда не е замърсена, не очакваме никакви проблеми от това произшествие да доведе до възникването на нови такива.
Парламентът обсъжда промени в Закона за съдебната власт - какво предвиждат те?
Промените в Закона за защита на потребителите и в Закона за съдебната власт влизат на първо четене в парламента
Промените в Закона за съдебната власт влизат за гласуване на първо четене в парламента
Съдът гледа мярката на шофьора на автобуса от тежката катастрофа на АМ "Хемус"
Пищно посрещане за Тръмп в Пекин на фона на предупреждения за Тайван
"Да открия това шоу е невероятна възможност": DARA излиза под №1 на втория полуфинал на "Евровизия" (ГАЛЕРИЯ)