Големият български актьор Антон Радичев вече 43 години играе на сцената на Народния театър "Иван Вазов". Довечера представлението "Почивен ден", в което той има главна роля, ще бъде специално посветено на 70 годишнината на актьора, а след него той ще бъде отличен с най-високата награда на Министерството на културата - "Златен век".
Антон Радичев, актьор: "Понякога са казвали за мен, че "абе, Тони, ти така игра снощи все едно че не играеш". Те не могат да разбере„ат хората, че това за мен е невероятен комплимент. Това е едно от най-трудните неща да играеш толкова естествено, все едно че не играеш. Аз съм човек, който страшно много е взел от този живот и това, което съм видял... имам си в главата разни чекмедженца, като видя нещо в живота, срещна се с някакъв типаж, някакъв човек, седна разговарям си с него и неговите приказки, неговите лафове си ги слагам в едно чекмедженце и го затварям това чекмедженце в главата си и когато ми потрябва за дадена роля, независимо дали е за театъра или киното, отварям точното чекмедженце, изваждам от там типажа и си го вкарвам в ролята и винаги съм успявал, защото взимам нещата от живота. Ще ми се скъса сърцето, ако не ви помоля за една култова реплика: от киното примерно... "Ще ме цакат те мене с топла бира?!".
Доайенът на вестникарството на 90 години: Любен Генов получи Почетния знак на президента (СНИМКИ)
"В кадър": Филмът "От Балкана до Нил" - хроника на едно приятелство тази вечер по БНТ
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си