Група от 70 бежанци са били задържани при опит да преминат нелегално от Гърция в България през зелената граница.
Групата е установена в района на Граничен контролно-пропускателен пункт Илинден на гръцка територия и са задържани от служителите на Гранично полицейско управление-Гоце Делчев.
Бежанците са заловени срещу зоната за отговорност на гръцка територия. След като българските гранични полицаи с видеонаблюдение са забелязали групата са подали незабавно информация на гръцките гранични власти, които бързо са реагирали и са върнали бежанците във вътрешността на Гърция, откъдето са тръгнали да бягат.
По неофициална информация се предполага, че мигрантите са избягали от бежански лагер в южната ни съседка. Мерките за сигурност по българо-гръцката граница край пунктовете Кулата и Илинден остават засилени.
Мотористи блокираха ключови пътища в страната заради цените на застраховките (ОБЗОР)
Гръцките фермери отново на протест: Блокада и напрежение край границата с България
Мотористи блокират пътища в Русе заради поскъпването на „Гражданската отговорност“
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Ще работим, за да спре ръстът на цените и да се усмири инфлацията
Асен Василев, ПП: Подходът на правителството е погрешен и няма да доведе до поевтиняване на стоките