Все още има много голям шанс изчезналият турист в Стара планина Тодор Владимиров да оцелее. Това каза в "Денят започва" Сашо Попов, председател на туристическото дружество "Приста" - Русе. Според него шансовете са над 50%, защото туристът има определен опит, оборудван е с палатка, спален чувал и храна. При извънреден случай, обаче, навехване на крак, счупване или падане от височина шансовете намаляват, каза още Попов.
По думите му слизането от билото на Стара планина в лошо време отнема 2-3 дни
Сашо Попов, председател на туристическото дружество "Приста" - Русе: Т.е поне три дни е логично да се мисли, че той е успял да се скрие, да опъне палатката, да слезе до гората.
От Планинската спасителна служба засега няма да включват доброволци в акцията заради лошото време. Но планинари от русенското дружеството имат готовност да отидат като доброволци, за да покрият по-голяма част от предполагаемия път на слизане.
Според Попов планинарят има определени пропуски. Нарушил е някои основни правила за планинарство.
Сашо Попов, председател на туристическото дружество "Приста" - Русе: Младите хора надценяват възможностите си в планината. Планинарството се практикува от група с водач, не е индивидуално занимание.
Омбудсманът: Скрити камери в училищни тоалетни биха били тежко нарушение на правата на децата
В "Референдум": Протестите са повлияли на 41% от българите за решението им да гласуват
40% искат управление около нова политическа сила, сочи проучване на "Алфа Рисърч"
Вълна от реакции след намирането на скрити камери в тоалетните на столично училище
"Има такъв народ" при президента: В тази политическа ситуация не е разумно да се търси ново преконфигуриране
БСП: Няма как този парламент да формира какъвто и да е тип правителство - ние не бихме участвали в никакви разговори