Инспекция на тунел "Правешки ханове" на автомагистрала Хемус. Днес от 8 сутринта до 17 часа последователно ще бъде ограничено движението през дясната и лявата тръба на съоръжението. Движението ще се осъществява двупосочно в свободната тунелна тръба.
Проверката е част от започналото тази седмица обследване на тунелите на автомагистралите „Люлин" и „Хемус". То са осъществява от специализирано звено за инспекция, в което участват експерти от министерствата на транспорта и на вътрешните работи, от Агенция „Пътна инфраструктура", както и от Университета по архитектура, строителство и геодезия.
Целта е да бъде изготвена експертна оценка за състоянието на тунелите по републиканските пътища, които съвпадат с трансевропейската пътна мрежа и да дадат предложения за краткосрочни и дългосрочни мерки за подобряване на състоянието им.
В издирването на 4-годишното дете от трънското село Радово се включиха 80 души
Военни в Румъния взривиха скално образувание в Дунав за увеличаване на водния поток към АЕЦ „Черна вода“