Интензивен трафик в последния почивен ден. Най-натоварено е движението по магистралите в посока големите градове. Трафикът към столицата следобяд беше интензивен, но задръствания не се образуваха. Най-засилено беше движението на входовете на София от АМ "Тракия" и АМ "Хемус". Значително по-слаб беше потокът от коли по Е-79. Ситуацията на автогарата в столицата също беше спокойна. Единствено влаковете на Централна ЖП гара се движат със закъснения, но причината е липсата на локомотиви и зимните условия, а не-повечето пътници.
Гл. инспектор Росен Рапчев от националната полиция
"Не се оправдаха очакванията за големи задръствания по пътищата. Подстъпите към столицата са спокойни, явно хората са се ориентирали да тръгнат по-рано към домовете си, което е добре.Единствено в следобедните часове се образуваха задръствания и тапи при виадукта Ечемишка и при отклонението за пътя към Банско и за Симитли. През днешния ден не е имало тежки пътни инциденти, което е едно много добро начало на новата година", каза още инспектор Рапчев.
МЗ започва проверка на процедурата за проектиране на Националната детска болница
Президентът: Българската екзархия в Истанбул трябва да се развива и предава на младите поколения родовата ни памет
Три белошипи ветрушки от Софийския зоопарк ще бъдат пуснати на свобода в българската природа
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца затвори за часове на Автомагистрала "Тракия"