Пробитата цистерна, от която изтече газ и предизвика взрива в селото, е трябвало да бъде бракувана, стана ясно днес по време на поредното заседание по делото за катастрофата в Хитрино.
Дерайлирането на влака на 10 декември 2016 г. и последвалият взрив отне 7 живота и рани 29 души. Обвиняеми са двамата машинисти Радослав Петков и Димитър Михнев.
Цистерната е получила сертификат за годност, въпреки че е била с по-тънки стени от предвиденото в международния правилник за превоз на опасни товари.
Пред съда експерти заявиха, че документът за технически преглед не е издаден от оторизирано лице.
;Освен това по вътрешността й е имало наслагвания, които е било задължително да се почистват.
Цистерната е произведена през 1971 година, но по думите на вещите лица това не е от значение, по-важно е техническото й състояние.
КС отхвърли искането на Апелативния съд във Варна за мандатите на тримата големи в съдебната система
Конституционният съд разглежда решението на парламента за мерки срещу скъпите горива
Правосъдният министър ще внесе предложение за дисциплинарно производство срещу Емилия Русинова
Софийската районна прокуратура настоява за спешни мерки срещу новите наркотици