Фотографска изложба, наречена "Лицето ни", показва най-ярките събития в НДК по време на подготовката за Българското председателство на ЕС. Експозицията в Централното фоайе показва 40 незабравими кадъра.
Снимки от концертите на Хосе Карерас, Васко Василев и Лили Иванова връщат спомените на всички, които са присъствали на музикалните спектакли. А тези, които не са отишли, може да се заредят с енергията, която струи от лицата на изпълнителите, само с една разходка в Централното фоайе на Националния дворец на културата.
Фотографската изложба показва и най-запомнящите се моменти от премиерите на "Корабът нощ", "Квартет", "Чайка", "Аз, Сизиф". Показани са много премиери на книги, изложби и инсталации. Кадрите са направени от фотографите Орлин Огнянов, Иван Дончев, Боряна Пандова, Яна Лозева и Адриана Янкулова.
Подготовката на сградата за българското председателство на Съвета на Европейския съюз ще продължи през цялото лято.