Басейнова дирекция започва допълнителни проверки на водата в реките Юговска и Чепеларска след вчерашната авария в хвостопровод в близост до град Лъки. Репортерът ни Мариела Хубинова разговаря тази сутрин с Марин Маринов, експерт в Басейнова дирекция "Източнобеломорски район".
Марин Маринов - експерт в Басейнова дирекция "Източнобеломорски район": Отчитаме нивата на метали преди вливането в реката и от два пункта ще вземем проби, за да видими има ли замърсяване на река Марица.
Когато изтича хвост - основно има замърсяване от метали - кадмий и олово са квалифицирани като опасни, трябва да отбележим, че в този пункт отбелязваме подобно замърсяване, което идва от промишлеността в района.
Цялото интервю вижте във видеото.
Трагедията в хижа "Петрохан": Установени са следи от куршуми в главите на тримата убити
След колективни оставки – децата със спешни хирургични случаи във Варна ще се лекуват в други болници
Адв. Мария Петрова: Предполага се камерите с охранителна цел да са извън обектите и да имат съответните стикери
Прокуратурата разследва изтичането на видеа от процедури по лазерна епилация в Бургас
Президентът Илияна Йотова продължава консултациите с "ДПС - Ново начало", БСП и ИТН
Убийството е Петрохан: Полицията е установила "мотиви на секта" в случая