Прокуратурата и икономическата полиция в Пловдив разбиха схема за източване на НОИ. Бивша служителка заедно с дъщеря си е изготвяла фалшиви удостоверения за стаж. Така неправомерно са били отпускани пенсии. Причинените щети на държавния бюджет са за около 3 млн. лева. Задържани са трима.Повече подробности за схемата, която е действала от 2016 г., вижте в прякото включване на Николай Райшинов.
Измамата е била извършена по линията на т. нар. платен стаж, който всеки може да си купи преди пенсиониране.
Бившата служителка на НОИ е основала кантора за пенсионни услуги и е предлагала на клиентите осигуряване на стаж срещу заплащане. Служителката обаче е задържала парите за себе си, входирайки фалшиви документи в НОИ.
Тепърва разследващите ще установяват размера на щетите, както и точният брой на неправомерно отпуснатите пенсии.
Повече подробности за хода на разследването вижте от ст. комисар Йордан Рогачев, директор на ОД на МВР - Пловдив.
Цифров каталог на българското филателно наследство създадоха от Министерството на транспорта
Определиха 3000 евро гаранция за мъжа, обвинен за отравянето на 8 лешояда в Стара планина
Транспортният министър с писмо до Сдружението на общините заради проблеми с безплатните карти за транспорт на децата до 14 години
Цените на плодовете и зеленчуците: Какво е бъдещето на българското производство?
„Справедлива цена“: Властта, производители и търговци обсъждат новата методика