Половината дни от началото на месеца въздухът в Благоевград е бил замърсен, а нивото над фините прахови частици е отчетено, че е над нормата. Днес предстои среща между отговорните институции, община Благоевград и представители на инфинитивния комитет, от където настояват да се забрани дейността на Био ТЕЦ, работещ в града. От няколко години хората подават сигнали, че въздухът се замърсява именно от него. Какви мерки ще вземе община Благоевград за замърсяването на въздуха - вижте във видеото.
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"