Камери за скорост ще бъдат поставени на пътя Пловдив-Карлово. Това съобщи областният управител на Пловдив Здравко Димитров. Електронните устройства ще бъдат монтирани на входовете на село Граф Игнатиево и на разклона за село Калояново. Целта е да се ограничи скоростта в участъка от 10 километра, който е с висока концентрация на катастрофи.
За цялата Пловдивска област е разработен проект за видеонаблюдение. Средствата необходими за изграждането на мрежата са около 6-7 милиона лева. Едно от предложенията е камери да бъдат поставени не само по входно-изходните артерии на селищата в областта, а и по всички обществени сгради, където се събират много хора - гари, автогари, болници, детски градини и училища. Те ще дават информация в реално време както за трафика, така и за инциденти и непредвидени опасности.
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
Гълъб Донев: Това е бюджетът, който довършва политики от предходните управления
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)