По повод репортажа по сигнал на БНТ за мними хоспитализации в частна софийска болница, директорът на медицинския одит проф. Златица Петрова заяви, че в контрола и борбата срещу злоупотребите в здравеопазването активно трябва да участват и гражданите. Според д-р Петрова за такива нарушения, Здравната каса може да прекрати договора си с болницата и това би имало превантивен ефект.
Проф. Златица Петрова - изп. директор на ИА "Медицински одит": Ние дори и хиляда човека да станем и да стоим там 24 часа, ако не участват пациентите и гражданите в този контрол ефектът няма да бъде такъв, какъвто е в случая. Освен това тука има безспорни доказателства, че липсва хоспитализация. И касата има възможност да прекрати договора с болниците. Това също е регламентирано. Смятате ли, че прекратяването на договора не е превантивна мярка? И ще стресне останалите болници. Така че има ефект, макар че звучи така... пръстовия отпечатък - има ефект.
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив