ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

КЕВР иска разяснения от "Топлофикация София" заради по-високите сметки за парно

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:34 мин.
У нас

Във връзка с оповестените информации и възникналия дебат в средствата за масово осведомяване за по-високи сметки на клиенти на „Топлофикация София“ ЕАД за месец март 2018 г., председателят на КЕВР доц. Иван Иванов изиска ръководството на дружеството да предостави подробна информация, съобщиха от КЕВР.

кевр иска разяснения топлофикация софия заради високите сметки парно

В тридневен срок „Топлофикация София“ ЕАД следва да представи на Комисията пълни данни относно количеството топлинна енергия, която е доставена и фактурирана на клиентите на дружеството за м. март 2017 г. и за м. март 2018 г. – общо и по групи клиенти.

От дружеството е изискана информация и за броя на битовите клиенти, избрали дяловото разпределение да се извършва по прогнозни данни, съгласно чл. 71 от Наредбата за топлоснабдяването /НТ/ от 6.04. 2007 г. За тези клиенти топлоснабдителното дружество трябва да посочи както количеството на потребената от тях топлинна енергия, така и начислените суми в сметките им за м.март 2017 г. и за м. март 2018 г.

Отделно в КЕВР трябва да постъпи информация и за броя на битовите клиенти, избрали дяловото разпределение да се извършва по реален месечен отчет на средствата за дялово разпределение в имотите на клиентите. „Топлофикация София“ ЕАД трябва да предостави и данни за количеството на потребената от тези клиенти топлинна енергия, както и начислените суми в сметките им за м. март 2017 г. и за м. март 2018 г.

След получаването на цялата искана информация, КЕВР ще изготви подробен анализ, резултатите от който ще бъдат публично обявени.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?