Има програма за затваряне на сметището в Ихтиман , боклукът се вози в регионално депо в Самоков, каза кметът на Ихтиман след тежката катастрофа на АМ "Тракия" вчера, при която десетки пострадаха. Кметът допълни, че се чака финансиране на този проект за рекултивиране.
Калоян Илиев, кмет на Ихтиман: На 29 юни е първият сигнал за пожар на сметището, и веднага го погасихме, в неделя имаше по-тежко възпламеняване. 98 % от това, което се случи вчера, е мъгла другото е пушек от сметището.
От Министерство на околната среда и водите излязоха с предписания, че от миналата година са предупредили, че не бива да се допуска възпламеняване на сметището.
Конституционният съд обяви за противоконституционно решението за присъединяване към Съвета за мира
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Проверяват случай на осъждан за педофилия мъж, назначен като охранител в училище
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра