В отговор на изявленията на вицепремиера Валери Симеонов за приватизацията на Българския морски флот, от Моряшкия синдикат посочват, че изявленията са некомпетентни, емоционални и създават погрешно впечатление. В декларация, изпратена до медиите, от съсловната организация настояват, че ако Параходството беше останало държавно, щеше да е фалирало, а работните места да са нула.
След приватизацията е закупен и построен цял нов флот на стойност 570 милиона лева, а пред тази и следващата година предстоят инвестиции за още 200 милиона. В Българския морски флот не съществува и световния проблем с нередовното изплащане на възнагражденията, посочват още от Моряшкия синдикат. Вчера Валери Симеонов поиска държавата да се съди докрай за неизпълнението на приватизационния договор за продажбата на Български морски флот, купен от братята Кирил и Георги Домусчиеви през 2008-ма. Решение засега има само от страна на Арбитражния съд на Българската търговско-промишлена палата и то е в полза на Домусчиеви, които настояват за промяна на приватизационния договор. Според Симеонов компанията на братя Домусчиеви не изпълнява условията в договора, който е сключила с държавата, за приватизацията на Български морски флот.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)