ДПС изключи от редиците си кмета на Хитрино Нуридин Исмаил и общинския председател в града Мустафа Ахмед, съобщи в кулоарите на парламента Йордан Цонев.
От движението се разделят с тях заради липса на прозрачност и заради начина, по който върви възстановяването на Хитрино след влаковата катастрофа.
От своя страна, кметът на Хитрино каза, че приема решението да бъде изключен от ДПС, но не приема мотивите и ги приема за обидни. Категорично отрича и съмненията, че отпуснатите средства за възстановяване на Хитрино се изразходват непрозрачно.
Йордан Цонев - зам.-председател на ПГ на ДПС: Твърде много са сигналите от гражданите на Хитрино, че възстановяването на Хитрино не върви,съобразно техните очаквания. Няма прозрачност в дейността на кмета и на общинската организация, в частност на борда на общинския съвет.
Нуридин Исмаил - кмет на Хитрино: Дарителската сметка на общината се наблюдава и от министерството. Тя сметката е открита с решение на Министерството на финансите и ние каквото сме изхарчили оттам то е с решение на общинския съвет, с решение на обществения съвет. Много малко средства оттам сме изразходвали, което е било основно за обезщетяване на близките на починалите и за лечение.
Неоторозиран достъп, засягащ административни мрежи, засякоха от Министерството на иновациите
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски
Антимафиоти от Русе първи засекли следите на групата, произвеждала фентанил в София
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски