Протест на КНСБ за по-високи доходи. От синдиката обявиха, че няма да подкрепят бюджета, защото искат по-високи заплати в редица сектори. Ръководството на КТ "Подкрепа" отказа от участие в протеста.
Според протестиращите заплатата на всеки български работник трябва да се увеличи със 100 лв., а всеки млад висшист да започва стажа си с начална заплата от 700 лв.
Те се обявиха затова - извънредният и нощен труд да се заплаща справедливо, особено за медицинските работници.
Протестиращите настояха и за криминализиране на все по-честото нарушаване на правата на работниците.
Снимки: FlyFhil
Кризата в шивашкия бранш в Русе – фабрики затварят, стотици остават без работа
"Лукойл" с позиция за България: Особеният управител да действа според законодателството
От "Да, България" настояват да отпадне задължението да се ползва от догодина софтуерът за управление на продажбите в търговските обекти
По-високи държавни такси на БАБХ: Бизнесът със сигнали за увеличение от 10 до 30 пъти
Георг Георгиев пред БНТ: Нищо за Украйна не би могло да се случи без самата нея
Преговорите за мир в Украйна: Има ли доближаване в позициите на Киев и Вашингтон?
Съпругата на Литвиненко пред БНТ: Убийството му е ядрен тероризъм в центъра на Лондон