Лебедите, които от години зимуват по варненското крайбрежие, отново са тук. Верни на традицията те отсядат в района на 2-ра буна и се радват на благоволението на варненци.
Грациозните птици са от Северна Европа. Идват тук заради мекия климат. Те не се страхуват от хората, които специално идват на плажа, за да ги нахранят. Освен планктон, гостите от Дания и Холандия обичат царевично зърно и хляб. Специалистите обаче съветват да не им даваме прекалено много тестени изделия. Лебедите ще останат във Варна чак до пролетта.
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души
Патриарх Даниил: Санкциите срещу руския патриарх Кирил не постигат целта си